poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Było blisko! Koszykarze przegrali 37:41

XVI LO 37:41 VI LO

Koszykarze XVI LO od porażki rozpoczęli zmagania w finałach Ligi Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Koszykówce Chłopców Niezrzeszonych. Nasi koszykarze polegli w starciu z VI LO 37:41.

Mecz nie rozpoczął się dla podopiecznych Bartosza Sikorskiego najlepiej. Pierwsze minuty były dość nerwowe, dało się zauważyć lekką tremę w ekipie gospodarzy. Nic jednak dziwnego - tłumnie zgromadzeni tego dnia kibice w Hali ZSO2 kibicowali do upadłego.

Z czasem jednak gra XVI stawała się coraz lepsza. W pewnym momencie gospodarze turnieju finałowego doszli graczy VI na cztery punkty, a potem wreszcie odrobili starty. W pewnym momencie trzeciej kwarty nawet prowadzili.

Pod koniec właśnie tej części meczu dość groźnie wyglądającej kontuzji doznał Szymon Kamiński. Wydawało się, że nie będzie mógł kontynuować gry, parkiet opuszczał wspomagany przez kolegów z drużyny. Na szczęście uraz nie okazał się aż tak groźny i nasz gracz powrócił na boisko już w czwartej kwarcie.

Gracze XVI LO walczyli do samego końca, jednak ani ambitne akcje Roberta Rudnickiego, ani wściekłe ataki Witolda Urbaniaka, nie dały ostatecznie zwycięstwa. Nasi licealiści przegrali z VI LO 37:41 i zajmuje po pierwszym dniu trzecie miejsce.

Jutro o 10 mecz XVII LO z VI LO. Z kolei gospodarze na parkiecie zameldują się o 12, by rozegrać spotkanie z V LO.

XVI LO - VI LO 37:41

Skład XVI LO: Robert Rudnicki, Szymon Kamiński, Witold Urbaniak, Marcel Krzanowski, Adam Tomczak, Kuba Schoepe, Igor Legoń, Bartosz Kopras, Marcin Flotyński, Cezary Śliwowski

Trener: Bartosz Sikorski

Asystent trenera: Andrzej Śniadek